Endoskopik Kaş Kaldırma Ameliyatı Nedir? Nasıl Yapılır?

Kaş kaldırma operasyonlarında birden fazla yöntem kullanılabilir, fakat günümüzün en çok kullanılan ve popüler uygulaması olan endoskop adlı küçük ve ince kameralar ile hiç kesik izi bırakmadan yapılan işlemlerdir. Genel veya sedasyon ile desteklenen lokal anestezi ile ameliyathane ortamında rahatlıkla uygulanan bir operasyondur.

Endoskopik kaş kaldırma operasyonlarında saçlı derinin alt kısımlarına birkaç farklı bölümden küçük delikler açarak, hiçbir şekilde kanama oluşturmadan ve iz bırakmadan operasyonu gerçekleştirmek mümkündür. Bu sayede eski yöntemlerdeki gibi yara izi oluşması riski engellenir, daha az şişlik, ağrı ve iyileşme sürecinin daha kısa sürmesi sağlanır.

Ameliyat sonrasında ağrı oluşmaması gibi oluşması durumunda normal bir ağrı kesici tablet kullanımı yeterli olmaktadır. Dikişler 8 ile 12 gün aralığında alınmaktadır. Operasyonun oluşturacağı izler saçlı deri altında kalacağı için iz kalması gibi bir problem ile karşılaşılmaz. Botoks işlemi ile karşılaştırıldığında kaşlarınıza verilen şekil o pozisyonda çok daha uzun süre dayanmaktadır ve botoks kaş kaldırmada yapıldığı gibi bu operasyonun sürekli belirli süreçlerde tekrarlanması gerekmez. Endoskopik kaş kaldırma uygulaması sayesinde ameliyatsız uygulamalara göre daha uzun süreli kalıcı sonuçlar elde etmek mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PROF. DR. KARACA BAŞARAN © 2018