DERİN PLAN YÜZ GERME

Derin Plan Yüz Germe Nedir?

Şakak bölgesinden başlayarak kulak çevresinden dönen ve kulak arkasında saç hattı içinde devam eden bir kesi ile yapılan bu cerrahide geniş görüş altında, derin doku planlarında ve tüm yüz ve üst boyun bölgesini içerecek alanda çalışılarak oldukça etkili ve uzun süreli sonuçlar elde edilmektedir. Bu teknikte genellikle 50 yaş üzerinde, yüz ve boyun bölgesinde belirgin cilt fazlalığı ve sarkma olan hastalarda ideal sonuçlar elde edilebilirken kesi hattının doğal cilt katmanları içerisinde yapılması yara izinin saklanmasını sağlamaktadır.

Kimler Derin Plan Yüz Germe Yaptırabilir?

Pratikte her yaş grubu Derin Plan Yüz Germe operasyonu olabilir. Öte yandan tipik yaş grubu dışında genç hastalarında başvurduklarını görüyoruz. Nispeten genç adaylar için tekniğin doğası onu makul bir seçim haline getirir.

Ayrıca Derin Plan Yüz Germe operasyonlarında olmasını beklediğiniz yaş grubuna göre daha genç başvuru sahipleri de görüyoruz. Nispeten genç adaylar için tekniğin doğası onu makul bir seçim haline getirir. Derin plan operasyonu elastikiyetini kaybetmeye başlayan kas ve dokuları onardığından yaşlanma belirtilerinden kaçınmak isteyen nispeten genç insanlara önerilebilir.

Derin Plan Yüz Germe Operasyonu Neden Diğerlerinden Daha Etkili?

Derin plan yüz germe bir cerrahın yaşlanmanın yüz ve boyun üzerindeki etkileriyle ilgili daha kapsamlı bir iş yapmasına izin verir. Daha derin doku katmanlarını yeniden konumlandırarak tüm yüzü kaldırır. Sonuç elmacık kemiklerini, çene çizgisini ve boynu vurgular. Diğer yüz germe tiplerine iyi cevap vermeyen bir alan olan orta yüzü kaldırmakta özellikle iyidir. Ayrıca diğer yüz germe ameliyatlarına göre daha uzun ömürlü bir sonuç vermektedir.

Öte yandan cilt yüzeyinin yakınında çok az doku hasarı olduğu için, Derin Plan Yüz Germe operasyonları hastalarında daha az morarma ve kanama vardır. Öte yandan, Derin Plan Yüz Germe operasyonlarının en güzel tarafı operasyona dair çok az veya hiç iz bırakmamasıdır. Bu sebeple Derin Plan Yüz Germe ameliyatı olan hastalar genç ve sağlıklı görünürken aynı zamanda bu görünüme operasyon geçirdikleri belli olmadan sahip olmaktadırlar. Böylece Derin Plan Yüz Germe operasyonu doğal ve etkili bir çözüm olduğu için çok tercih edilen bir yöntem olmuştur.

PROF. DR. KARACA BAŞARAN © 2018