UYLUK (ÜST BACAK) GERME

Uyluk (Üst Bacak) Germe

Yer çekimi, genetik, deri esnekliğinin kaybolması ve kilo değişimleri yaşla birlikte uyluklarımızda olan değişikliklere katkıda bulunur. Uyluk germe formda, ince bacaklara sahip olmak için spor salonlarında sayısız saatlerini harcayan ama inatçı şekilde uyluklarda kalmaya devam eden yağlı doku ve sarkan deri için uygun bir cerrahidir. Uyluk germe, uyluklardan deri fazlalığını ve yağ depolarını uzaklaştırarak bacakların konturunu iyileştirmek ve deri germek üzere dizayn edilmiş cerrahi bir prosedürdür.

CERRAHİ SEÇENEKLER

Uyluk germede kullanılan birçok cerrahi teknik vardır, bunlar arasında; iç (medial) uyluk germe, üst uyluk germe ve spiral uyluk germe teknikleri sayılabilir.

AMELİYAT DETAYLARI

İÇ UYLUK GERME:

Uyluğun iç bölgesi hedef alınmaktadır.
Uyluğun iç bölgesinde hafif ila orta miktarda yağ ve deri fazlalıkları için uygundur
Göreceli olarak kısa kesiler yapılır (uyluk ve kasık kıvrımından kalça kıvrımına kadar).

MEDİAL UYLUK GERME:

Uylukların üst, iç bölgelerini hedef alır
Kesiler uyluğun iç tarafından başlar, arkaya ilerler ve kalça kıvrımının altında sonlanır

VERTİKAL UYLUK GERME:

Sıklıkla, obezite ameliyatından sonra uyluklarında önemli miktarlarda sarkık derisi olan hastalarda kullanılan geniş kapsamlı uyluk germedir.
Kasık kıvrımından başlayan ve dizin iç kısmına kadar uzanan dikey kesi yapılır.

SPİRAL UYLUK GERME:

Uyluğun ön, arka, iç ve dış bölgelerini şekillendirir
Kesi, kalça kıvrımının altından başlar (infra-gluteal kıvrım) ve kasık kıvrımından geçerek uyluk ile pubik bölge kavşağında biter.

POSTERİOR UYLUK GERME:

Kalça dikleştirme olarak da bilinir, posterior uyluk germe ile uylukların arka bölgesindeki sarkık, gevşek deri ve fazlalık olan yağ depoları düzeltilir.
Prosedür ile uylukların arka bölgesindeki çukurlaşmış/gamzeleşmiş görünüm de daha iyi hale gelir
Posterior uyluk germe cerrahisinin detayları oldukça değiştirebilir özelliktedir ve kesi tipleri bireyin anatomi ve cerrahi hedeflerine göre hastadan hastaya değişir.

PROF. DR. KARACA BAŞARAN © 2018