POPO BÜYÜTME

Popo Büyütme

Bazı insanlarda kalçalar doğal olarak daha az belirgindir ve bu insanlar şekil ve görüntüsünü daha iyi hale getirmek için popo büyütmeyi isteyebilir. Yaşla birlikte derimizin esnekliği azalır ve yağ ve kas dağılımı değişerek, kalçalarımızın şeklinin düz veya sarkık hale gelmesine neden olabilir. Aşırı diyet, egzersiz ve/veya kilo vermek de kalçalarımızın görüntüsünü kötüleştirebilir ve büyük miktarlarda deri fazlalığına yol açabilir.

Popo dikleştirme (gluteal augmentasyon) kalçaları büyütmek ve daha yuvarlak, daha çekici bir şekil oluşturmak için gluteal implantların veya yağ transferinin (vücudun bir bölgesinden alınan ve başka bir bölgesine taşınan yağ) kullanıldığı cerrahi bir prosedürdür.

Kötü kalça görüntüsü sıklıkla diyet veya egzersizle düzeltilemez –cerrahi çözüm estetik olarak rahatsızlık yaratan bu durumu düzeltmek için mükemmel bir seçenektir.

Popo büyütme prosedürlerinin iki seçenek vardır
Yağ Grefti ile Büyütme
Silikon İmplantlar ile Büyütme

POPO PROTEZİ İLE BÜYÜTME

Son birkaç yılda popo protezlerinde (implant) önemli iyileşmeler olmuş ve geçmişte yaşanan implantlarda yırtılma ve doğal hissettirmeyen implantlar geliştirilmiştir. Günümüzdeki en popüler popo implantları yumuşak-sert (elastomer) silikondan yapılmıştır ve kalçaların doğal dokusu ile uyumlu bir kıvamı vardır. Popo implantları tipik olarak kalça bölgesini büyütmek için kullanılır; ama bazı vakalarda kalçadaki asimetri veya kalça yapılandırma problemlerini tedavi etmek için de kullanılabilmektedir.

Birkaç farklı tarz ve boyutta popo implantı vardır, bunların boyut ve hacmi estetik zevklere uyacak şekilde değişir. Popo implantları spesifik olarak gluteus maksimus kasını büyütmek için dizayn edilmiştir, böylece arzu edilen kalça şekli elde edilir.

Popo implantı cerrahisi bir dizi yarar sağlar, bunlar:
Farklı şekil ve boyutlarda implantlar (silikon) mevcuttur
Prosedür sırasında yapılan kesiler çok belirsizdir
Kalça kasları implantı yerinde tutar, böylece sarkma düzelir
Popo implantları uzun süren sonuçlar sunar
İmplantlar doğal görüntü ve doğal hissi verir çünkü kasla örtülüdürler, böylece implant fark edilemez
İmplantın derine yerleştirilmesi ve yapısı implant yırtılma riskini önler

YAĞ GREFTİ İLE BÜYÜTME

Kalçanın yağ ile büyütülmesi için bir donör (verici) bölgeden (karın, sırt, uyluk veya kalçalar) hastanın kendi yağı liposakşın ile alınır. Yağ sonrasında saflaştırılır ve stratejik olarak popo bölgesine enjekte edilir –yağın çoğu kalçaların üst kadranına enjekte edilerek daha dik ve dolgun görüntü elde edilir.

PROF. DR. KARACA BAŞARAN © 2018