LAZER

Lazer

“Lazer” kelimesi İngilizce “Uyarılmış Radyasyon Yayılımı ile Işığın Güçlendirilmesi” kelimelerinin baş harflerinden oluşur. Lazer enerjisini deriyi tedavi etmek üzere seçici olarak dokuya transfer eden yüksek görülebilir, kızıl ötesi veya ultraviyole yüksek enerji ışınları oluşturmak üzere kullanılabilir. Lazer kullanan deri gençleştirme tedavileri estetik endüstrisinde en yaygın kullanılan yaşlanma karşıtı tedaviler haline gelmiştir. Lazer gençleştirme prosedürleri ince çizgiler, kırışıklar, skarlar ve derideki renk değişikliğinin görünümünü iyileştirir, iyileşme zamanı hızlıdır, verdiği rahatsızlık minimaldir ve kanama çok azdır. Lazerler yaşlanmış, kırışmış ve güneş tarafından hasar görmüş deri tabakalarının vücuttan uzaklaştırılmasında etkilidir, böylece daha sağlıklı ve genç bir görüntü ortaya çıkar. Lazer deri tedavilerinden tüm yaşlardaki erkek ve kadınlar yarar görebilir ve tipik olarak gözler ve ağız etrafındaki alanlarda kullanılır, diğer yandan yüzün daha büyük alanları için de kullanılabilmektedir.

Lazer tedavisi çeşitli deri bozukluklarına yönelik yapılabilir; başarılı bir sonuç için temel şey lazer teknolojisini anlayan, prosedürü güvenli ve etkili şekilde yapabilen yetkili bir hekim bulmaktır.

SEÇENEKLER

Lazer deri rejuvenasyon tedavileri ablatif teknik veya ablatif olmayan teknikler ve cilt soyma veya kesme metotları ile kırışıklık ve diğer deri bozukluklarını tedavi edebilir.

Lazer cilt soyma bir dizi deri ile ilişkili problemi olan hastalarda minimal invazif, mükemmel bir seçenektir, bu problemler arasında şunlar vardır:
İnce kırışıklar
Yüz hacminin ve sıkılığının azalması
Deri gevşekliği (gevşeklik, sarkma)
Kapillerlerde çatlama
İnce ve transparan deri
Kuru, kaşıntılı deri
Derin kırışıklar
Akne ve akne izleri
Yaralanmaya bağlı izler
Karaciğer lekeleri veya yaşlanma lekeleri (güneş lekeleri)
Düzensiz deri tonu veya yapısı
Yüz germeye yanıt vermemiş deri
Sarımsı veya grimsi deri tonları
Burunda büyümüş yağ bezleri
Deri büyümeleri
Kızarıklık
Venlerde belirginleşme ve kapilerlerde çatlama
Gül lekesi
Düzensiz pigmentasyon
Melazma
Doğum lekeleri ve vasküler lezyonlar
Ben ve siğiller
Dövme
İstenmeyen yüz veya vücut kılı/tüyü
Vitiligo veya psoriazis

PROF. DR. KARACA BAŞARAN © 2018